LETNÍ TÁBOR ZDARMA PRO DĚTI RODIN ZASAŽENÉ TORNÁDEM NA JIŽNÍ MORAVĚ

Bohužel některé obce na jižní Moravě postihla obrovská tragédie, konkrétně se jedná o Lužice, Mikulčice, Moravskou Novou Ves, Hrušky, část Hodonína v okolí ZOO a psího útulku a Hodonín-Pánov.
 
S kolegy z Jihomoravského kraje nás toto velmi zasáhlo a přemýšleli jsme, jak pomoct. Fyzicky být v tu dobu na místě nebylo pro mnohé z nás možné a tak jsme vymysleli to, co umíme nejlépe.
 
Jsme učitelé, máme dlouholetou praxi a zkušenosti, spoustu známých a kontaktů - tak proč nezkusit zorganizovat tábor pro děti z těchto obcí?
 
Velký dík patří kolegyni Kateřině Valachové, bývalé ministryni školství, že se do toho vrhla po hlavě.
 
Našel se volný rekreační objekt kousek od Svitav, v Dětřichově, kde 2 roky nikdo nebyl, takže nastalo zařizování, aby se vše dalo do pucu a bylo připraveno na příjezd dětí. Každá chatka má své sociální zařízení. Uvnitř chatky je 5 až 8 postelí, některé chatky jsou rozděleny na 2 místnosti a v každé chatě je sprcha, umyvadlo i toaleta, není tedy potřeba chodit na společné sociální zařízení přes celý tábor. Pár chatek je i bezbariérových, kdyby bylo potřeba, lokalita nádherná, čistý vzduch a kolem se pasou ovečky.
 
Děti odjíždí na tábor 25.7. a vrací se 7.8.
 
Našlo se spousta dobrovolníků z řad studentů pedagogických fakult a z řad pedagogů, kteří se o děti perfektně postarají. Vzhledem k tomu, že se jedná o dobrovolnou činnost, jsou to opravdu lidé s dobrým srdcem, zapálení pro věc a žádná nepříjemná kantorka na děti opravdu nečeká :-)
 
Tábor bude pro děti zdarma, budou mít k dispozici hygienické prostředky, ručníky, spacáky, kvalitní stravu, zajištěný pitný režim a hlavně perfektní zábavu a organizaci, takže se nebudou ani chvilku nudit.
 
Peníze sháníme všude, kde se dá. Pokud nám budete chtít přispět, budeme moc rádi, veškerá vyúčtování budou k dispozici, nic vám netajíme, peníze opravdu půjdou pouze pro děti a zajištění chodu tábora. Číslo účtu naleznete níže v obrázku.
 
email.seznam.cz